Roche – sponsor platynowy

Roche jest światowym pionierem w zakresie produktów farmaceutycznych i diagnostyki. Skupia się na postępie naukowym, aby poprawiać jakość życia. Połączone siły działów farmaceutycznego i diagnostyki uczyniły firmę Roche liderem w zakresie spersonalizowanej opieki zdrowotnej — strategia ta ma na celu dopasowanie odpowiedniego leczenia do każdego pacjenta w najlepszy możliwy sposób.


Roche jest największą na świecie firmą biotechnologiczną oferującą różnorodne leki z kategorii: onkologii, immunologii, chorób zakaźnych, okulistyki oraz chorób ośrodkowego systemu nerwowego. Roche jest także światowym liderem w diagnostyce in vitro i w tkankowej diagnostyce nowotworowej oraz prekursorem w leczeniu cukrzycy.
Założona w 1896 roku firma Roche stale poszukuje lepszych sposobów zapobiegania chorobom, ich rozpoznawania i leczenia oraz ma swój wkład w rozwój społeczeństwa. Firma dąży także do zwiększenia dostępności innowacyjnych rozwiązań medycznych dla pacjentów poprzez współpracę ze wszystkimi stosownymi interesariuszami. 30 leków opracowanych przez firmę Roche znajduje się na liście leków podstawowych Światowej Organizacji Zdrowia. Wśród nich są ratujące życie antybiotyki, leki przeciwmalaryczne i przeciwnowotworowe. Warto też nadmienić, że już dziesiąty rok z rzędu firma Roche przoduje w sektorze firm farmaceutycznych pod względem zrównoważonego rozwoju wg indeksów Dow Jones Sustainability Indices (DJSI).


Grupa Roche z siedzibą w Bazylei w Szwajcarii jest aktywna w ponad 100 krajach. W 2017 roku zatrudniała około 94 000. osób na całym świecie. W roku 2017 firma Roche zainwestowała 10,4 miliarda franków szwajcarskich w badania i rozwój oraz odnotowała sprzedaż w wysokości 53,3 miliarda franków szwajcarskich. Amerykańska spółka Genentech jest spółką zależną w całości należącą do grupy Roche. Roche jest także większościowym akcjonariuszem japońskiej firmy Chugai Pharmaceutical. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.roche.pl.


Labnatek – złoty sponsor

W tym roku po raz pierwszy nasze Sympozjum będzie wspierane przez firmę Labnatek. Labnatek jest dystrybutorem urządzeń hi-tech produkowanych przez firmy takie jak Nanolive SA i CELLINIK stosowanych w nanontechnologii, biotechnologii, zaawansowanej mikroskopii i bioprintingu 3D. Podczas Sympozjum Labnatek zaprezentuje dwa innowacyjne systemy badawcze: BioX Bio 3D Printer (CELLNIK) i Nanolive 3D Cell Explorer (Nanolive SA). BioX to bioprinter stosowany do tworzenia złożonych struktur trójwymiarowych, takich jak rusztowania pozakomórkowe lub struktury tkankowo-podobne utworzone z komórek zawieszonych w hydrożelu. Eksplorator komórek Nanolive 3D wykorzystuje innowacyjną technikę holografii, która umożliwia nieinwazyjne obrazowanie w czasie rzeczywistym oddzielnych składników tkanki i wyodrębnianie różnych typów komórek.


Więcej informacji:
https://labnatek.pl/

Genos – sponsor srebrny

Firma PPHU Genos s.c. od 2000 roku jest dystrybutorem najwyższej jakości produktów dla potrzeb laboratoriów diagnostycznych i naukowych, wśród których znajdą Państwo:

  • Odczynniki do hodowli komórkowych firmy Biological Industries:

– cytogenetyka

– hodowla MSC, iPS, hESC (defined, xeno-free, serum-free system),
– płyny hodowlane, FBS, suplementy, roztwory trypsyny, antybiotyków i in.

  • Plastiki do hodowli komórkowych firmy TPP:

– butelki, szalki, płytki wielodołkowe, bioreaktory,

– pipety, krioprobówki, skrobaki, filtry, falkony i in.;

  • Zestawy i odczynniki do cytogenetyki molekularnej i detekcji wirusów za pomocą hybrydyzacji in situ firmy PanPath;
  • Wysokiej klasy automatyczne analizatory próbek nasienia firmy Medical Electronic Systems Ltd.;
  • Sprzęt laboratoryjny i aparaturę medyczną firmy MRC;
  • drobne plastiki laboratoryjne i in.

Prowadzimy także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej GENOS z poradnią Genetyczna i Laboratorium Genetyki Medycznej, świadcząc usługi z zakresu poradnictwa i diagnostyki genetycznej.


P.P.H.U. GENOS s.c.
Strońsko 20A
98-161 Zapolice
tel. 668481153
fax. 42 611 63 12
e-mail:
agata.wyrebska@genos.com.pl
Strona internetowa: www.genos.com.pl
Sklep internetowy:
www.sklep.genos.com.pl

Biogenet – sponsor srebrny

W tym roku VIII edycję Symbiozy będzie wspierać Biogenet. Biogenet od ponad 20 lat zajmuje się dystrybucją sprzętu laboratoryjnego w Polsce. Wśród ich asortymentu znajdziemy produkty firm takich jak NuAire, DLAB czy Daihan Europe. Dzięki wielkiemu doświadczeniu specjaliści z Biogenetu zapewniają najwyższą jakość świadczonych usług. W ofercie firmy Biogenet znajduje się wyposażenie dla każdego laboratorium. Od pewnego czasu Biogenet zajmuje się również produkcją i sprzedażą własnego sprzętu laboratoryjnego, w tym fitotronów Fito chętnie wybieranych przez wiele placówek badawczych.

Więcej informacji o firmie Biogenet: http://www.biogenet.pl/

MPW MED. Instruments sponsorem srebrnym 8 MSB “Symbioza”!

W tym roku, już kolejny raz, naszym sponsorem jest firma MPW MED. Instruments. Jest to jedyna w Polsce firma produkująca wirówki medyczne i laboratoryjne już od 1948 roku. MPW MED. Instruments posiada potencjał techniczny umożliwiający wytwarzanie wyrobów elektromechanicznych z udziałem elektroniki oraz doświadczoną i kreatywną kadrę pracowniczą. Dzięki temu cieszy się uznaniem na wielu rynkach jako firma produkująca sprzęt technicznie zaawansowany, niezawodny, a jednocześnie konkurencyjny cenowo. MPW MED. Instruments oferuje również bogate wyposażenie do każdego produktu, co pozwala użytkownikom na wykorzystanie szerokich możliwości badawczych i diagnostycznych. A najlepszymi rekomendacjami są liczne pozytywne opinie ich bezpośrednich użytkowników.

Więcej informacji o firmie MPW MED. Instruments: http://mpw.pl/

Rejestracja na Sympozjum

Z przyjemnością ogłaszamy, że rejestracja na VIII Międzyuczelniane Sympozjum Biotechnologiczne ‘Symbioza’ zostanie otwarta 28 stycznia i będzie trwała do 3 marca 2019r! Nie przegapcie zapisów!

Zapraszamy na VIII MSB ,,Symbioza”!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że tegoroczna, VIII już edycja, Międzyuczelnianego Sympozjum Biotechnologicznego ,,Symbioza” odbędzie się w dniach 17-19 maja 2019 na terenie Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Biotechnologia jest interdyscyplinarną dziedziną nauki, która dotyczy bieżących tematów badań z zakresu biologii, genetyki, chemii, środowiska itp. MSB ”Symbioza”gromadzi młodych entuzjastów i przyszłych naukowców, aby szerzyć wiedzę i dzielić się doświadczeniami wśród uczestników Sympozjum.

Mając na uwadze zeszłoroczny sukces 7. edycji, która w pełni odbyła się w języku angielskim, postanowiliśmy podtrzymać ideę międzynarodowej konferencji również w roku 2019.

Recenzje książek PWN

Dla wszystkich miłośników nauki, Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowało nowe wydania interesujących książek akademickich! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z recenzjami
najnowszych wydawniczych publikacji Wydawnictwa Naukowego PWN, przygotowanych przez członków Symbiozy! Warszawskie Stowarzyszenie Biotechnologiczne poleca następujące
pozycje dostępne na rynku „Podstawy chromatografii i technik elektromigracyjnych”,” Logika i argumentacja Praktyczny kurs krytycznego myślenia”, „Chemia organiczna” tom1-5.

1200 Recenzja
2200 Recenzja
3200 Recenzja
4200 Recenzja
5200 Recenzja
712913940o200 Recenzja
721301515o200 Recenzja

Rekrutacja 2017/2018

Image and video hosting by TinyPic

pyR, pyR, pyR… czyli warsztaty z podstaw R

Mamy dla Was coś ciekawego! Nie przegapcie! :)Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was na warsztaty bioinformatyczne…

Opublikowany przez Międzyuczelniane Sympozjum Biotechnologiczne "Symbioza" na 10 kwietnia 2016