Rejestracja na Sympozjum

Z przyjemnością ogłaszamy, że rejestracja na VIII Międzyuczelniane Sympozjum Biotechnologiczne ‘Symbioza’ zostanie otwarta 28 stycznia i będzie trwała do 3 marca 2019r! Nie przegapcie zapisów!

Zapraszamy na VIII MSB ,,Symbioza”!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że tegoroczna, VIII już edycja, Międzyuczelnianego Sympozjum Biotechnologicznego ,,Symbioza” odbędzie się w dniach 17-19 maja 2019 na terenie Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Biotechnologia jest interdyscyplinarną dziedziną nauki, która dotyczy bieżących tematów badań z zakresu biologii, genetyki, chemii, środowiska itp. MSB ”Symbioza”gromadzi młodych entuzjastów i przyszłych naukowców, aby szerzyć wiedzę i dzielić się doświadczeniami wśród uczestników Sympozjum.

Mając na uwadze zeszłoroczny sukces 7. edycji, która w pełni odbyła się w języku angielskim, postanowiliśmy podtrzymać ideę międzynarodowej konferencji również w roku 2019.

Recenzje książek PWN

Dla wszystkich miłośników nauki, Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowało nowe wydania interesujących książek akademickich! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z recenzjami
najnowszych wydawniczych publikacji Wydawnictwa Naukowego PWN, przygotowanych przez członków Symbiozy! Warszawskie Stowarzyszenie Biotechnologiczne poleca następujące
pozycje dostępne na rynku „Podstawy chromatografii i technik elektromigracyjnych”,” Logika i argumentacja Praktyczny kurs krytycznego myślenia”, „Chemia organiczna” tom1-5.

1200 Recenzja
2200 Recenzja
3200 Recenzja
4200 Recenzja
5200 Recenzja
712913940o200 Recenzja
721301515o200 Recenzja

Rekrutacja 2017/2018

Image and video hosting by TinyPic

pyR, pyR, pyR… czyli warsztaty z podstaw R

Mamy dla Was coś ciekawego! Nie przegapcie! :)Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was na warsztaty bioinformatyczne…

Opublikowany przez Międzyuczelniane Sympozjum Biotechnologiczne "Symbioza" na 10 kwietnia 2016

PWN – sponsor

Już kolejny rok wpierać nas będzie PWN! Również w tym roku możecie spodziewać się nagród ufundowanych właśnie przez to wydawnictwo.

PWN-logo

» rozwiń więcej informacji

Jest to jedno z największych, najstarszych i najbardziej znanych polskich wydawnictw. Charakteryzuje ich realizacja misji nowoczesnego, rzetelnego źródła informacji oraz dostarczania wiarygodnej wiedzy za pomocą innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, z których można korzystać przez całe życie.
W skład grupy PWN wchodzi obecnie kilkanaście różnych spółek tj. Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Szkolne PWN, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Dom Wydawniczy PWN oraz sieć Księgarń PWN. Rocznie PWN wydaje ponad 500 tytułów. W tej liczbie zawarte są zarówno publikacje książkowe, jak i e-booki oraz produkty multimedialne. Wydawnictwa pod nadzorem PWN specjalizują się w dostarczaniu wiedzy z wielu różnych dziedzin nauki w tym nauk ścisłych i medycyny. Ich oferta zawiera pozycje bardzo specjalistyczne, jak i publikacje o charakterze przekrojowym.
Innowacyjne podejście grupy PWN do tworzenia materiałów i przestrzeni nauki pozwala im na rozwijanie swojej oferty także w nowych segmentach. Dodatkowo zajmuje się organizacją konferencji, sympozjów, szkoleń dla profesjonalistów w różnych dziedzinach.

» zwiń

MPW – sponsor

W tym roku wspiera nas ponownie firma MPW.

849f4042bdfa44b8bc484eda4035521d

» rozwiń więcej informacji


Jest to jedyna w Polsce firma zajmująca się produkcją wirówek medycznych i laboratoryjnych od 1948 roku.
Dzięki bezpośredniej współpracy z różnymi ośrodkami naukowo- badawczymi oraz laboratoriami spełnia najwyższe wymagania rynkowe, co pokazują pozytywne rekomendacje bezpośrednich użytkowników.
MPW posiada potencjał techniczny, który umożliwia wytwarzanie wyrobów elektromechanicznych z udziałem elektroniki. Za sukcesem firmy stoi kadra pracownicza, posiadająca zarówno duże doświadczenie jak i kreatywność. Dba również o to aby produkty były stale doskonalone oraz unowocześniane.
Wirówki MPW posiadają bogate wyposażenie, które umożliwia szerokie badania oraz diagnostykę. Daje im to uznanie na rynkach jako sprzęt technicznie zaawansowany i niezawodny.

» zwiń

Warszawa

Warszawa jest stolicą Rzeczypospolitej Polskiej od prawie stu lat, a w tym roku mija 420 rocznica

od kiedy król Polski przeniósł swoją siedzibę z Krakowa do Warszawy. Z tej okazji chcielibyśmy przybliżyć

uczestnikom V MSB Symbioza sylwetkę tego tętniącego życiem i urokliwego miasta.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i fotografiami [czytaj dalej…]

waw1

 

logo_wot_wcb_new

POLPHARMA – sponsor

Z przyjemnością przedstawiamy naszego kolejnego sponsora, firmę POLPHARMA .

POLPHARMA-BLUE_logotyp_RGB

» rozwiń więcej informacji


Firma Polpharma jest największym polskim producentem leków, niektórzy tytułują ją mianem lidera polskiego rynku farmaceutycznego. Nie bez powodu, ponieważ Polpharma należy do grona 20 największych firm generycznych na świecie oraz znajduje się w czołówce najbardziej innowacyjnych firm w Polsce w rankingach Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. Swoje laboratoria i zakłady produkcyjne ma m.in. w Warszawie, Gdańsku, ale też w Rosji i Kazachstanie. W Polsce i na rynkach zagranicznych zatrudnia ponad 7500 osób. Aktywnie działa szczególnie na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. W portfolio Grupy Polpharma znajdują się leki wytwarzane na receptę i stosowane w lecznictwie zamkniętych, ale także leki dostępne bez recepty (OTC) oraz suplementy diety, wyroby medyczne czy też kosmetyki oraz fitofarmaceutyki. Obecnie prowadzone są także badania nad lekami biologicznymi – biopodobnymi.
Grupa Polpharma angażuje się w rozwój nauki oraz edukację i profilaktykę zdrowotną, czego wyrazem są m.in. organizowane staże dedykowane studentom farmacji, biologii molekularnej, biotechnologii, chemii oraz nauk pokrewnych.

» zwiń

Coca Cola – sponsor

Do grona naszych sponsorów dołączyła również The Coca Cola Company.
SpencerianScript_red_on_white_2013 (1)

» rozwiń więcej informacji


The Coca-Cola Company jest największą na świecie firmą z branży napojów bezalkoholowych. Działa na ponad 200 rynkach, a w swojej ofercie ma ponad 3000 wariantów produktów, w tym napoje gazowane, wody butelkowane, soki, herbaty i kawy mrożone, napoje energetyzujące, oraz napoje dla sportowców.

Ludzie, portfolio, partnerzy, planeta oraz zysk stanowią 5 aspektów tzw. Wizji 2020, która umożliwia aktywne uczestnictwo w światowych zmianach, zrozumienie trendów i czynników, determinujących działania firmy w przyszłości. Z kolei wartości, takie jak przywództwo, współpraca, integralność, odpowiedzialność, pasja, różnorodność, czy jakość pomagają realizować misję firmy: dawać światu orzeźwienie, wyróżniać się poprzez budowanie trwałych wartości, a przede wszystkim inspirować i wywoływać uśmiech szczęścia.

W 1984 roku powstała fundacja The Coca-Cola Foundation, która przekazała już ponad 820 mln dolarów na wsparcie społeczności lokalnych na całym świecie.

» zwiń