A&A Biotechnology – sponsor 8 MSB Symbioza

Jednym z naszych sponsorów jest A&A Biotechnology. Firma założona w 1993r. w Gdyni zajmuje się przede wszystkim zaawansowanymi narzędziami dla biologii molekularnej. W ofercie znajdziemy blisko 200 produktów w tym zestawy do izolacji kwasów nukleinowych, pochodzących z różnych źródeł, odczynniki do reakcji PCR i jej odmian (Real-Time PCR, Hot-Start PCR) oraz rekombinowane białka czy enzymy lityczne. Warto zaznaczyć, że produkty, które oferuje A&A Biotechnology powstają z własnych procesów badawczo-rozwojowych firmy i ich późniejszych wdrożeń. 
http://www.aabiot.com/

pfizer – sponsor srebrny

Pfizer jest jedną z wiodących i innowacyjnych firm biofarmaceutycznych na świecie, która odkrywa, rozwija i dostarcza ponad 160 różnych leków, szczepionek i produktów ochrony zdrowia konsumentów, aby co roku poprawiać życie milionów ludzi na całym świecie. Cel działania firmy opiera się na przekonaniu, że wszyscy ludzie zasługują na życie w dobrej kondycji, dlatego ważne jest zapewnienie dostępności do bezpiecznych i skutecznych leków.
Odwiedź stronę https://www.pfizer.com, aby uzyskać więcej informacji na temat produktów, działu badań i rozwoju, opcji kariery lub procesu wykrywania leków.

Lab-JOT – sponsor srebrny

Lab-JOT® Ltd. Sp.z o.o. Sp.k. powstała w grudniu 2011 r. i kontynuuje działalność prywatnej firmy Lab-JOT istniejącej od 1993 r. Spółka jest przedstawicielem handlowym i naukowym firm Cell Signaling Technology oraz New England BioLabs, a także wyłącznym dystrybutorem ich produktów w Polsce. Od wielu lat dystrybuuje również drobny sprzęt laboratoryjny firm Bel-Art (USA) oraz Simport (Kanada), a także odczynniki i akcesoria do mikroskopii elektronowej firmy Electron Microscopy Sciences.
http://www.labjot.eu/

EurX – sponsor srebrny

EURx Sp. z o.o. jest prywatną firmą biotechnologiczną o profilu produkcyjno-badawczym z siedzibą w Gdańsku. Od ponad 16 lat uczestniczy w rozwoju polskiego sektora biotechnologicznego.
EURx dostarcza wysokiej jakości odczynniki dla społeczności naukowej – produkuje szeroką gamę zestawów do oczyszczania kwasów nukleinowych, a także polimerazy termostabilne, unikalne polimerazy ludzkie, odwrotne transkryptazy, wzorce wielkości DNA i białek oraz różnego typu nukleazy, białka modyfikujące DNA, enzymy restrykcyjne i wiele innych odczynników niezbędnych w biologii molekularnej.
Grupa badawczo-rozwojowa firmy wywodzi się z kręgów akademickich, większość ma za sobą długoletnie doświadczenie w branży biotechnologicznej. EURx rygorystycznie przestrzega kontroli jakości i standardów produkcji aby zapewnić wysoką jakość i powtarzalność produktów, równocześnie stale udoskonalając i rozwijając swoją ofertę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów.

HTL – sponsor 8 MSB Symbioza

HTL jest czołowym producentem sprzętu laboratoryjnego z długoletnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji ręcznych systemów dozujących. Aby sprostać wymaganiom rynków lokalnego i zagranicznych, firma nie ustaje we wprowadzaniu coraz nowocześniejszych technologii produkcji oraz dostosowywaniu ich do potrzeb swoich klientów. Owocuje to tworzeniem produktów najwyższej jakości, popartych wieloma testami i stałą kontrolą jakości. Dzięki temu wyroby HTL docierają do ponad 145 dystrybutorów w 80 krajach poprzez doskonale zorganizowaną sieć sprzedaży. 
http://www.htl.pl

Roche – sponsor platynowy

Roche jest światowym pionierem w zakresie produktów farmaceutycznych i diagnostyki. Skupia się na postępie naukowym, aby poprawiać jakość życia. Połączone siły działów farmaceutycznego i diagnostyki uczyniły firmę Roche liderem w zakresie spersonalizowanej opieki zdrowotnej — strategia ta ma na celu dopasowanie odpowiedniego leczenia do każdego pacjenta w najlepszy możliwy sposób.


Roche jest największą na świecie firmą biotechnologiczną oferującą różnorodne leki z kategorii: onkologii, immunologii, chorób zakaźnych, okulistyki oraz chorób ośrodkowego systemu nerwowego. Roche jest także światowym liderem w diagnostyce in vitro i w tkankowej diagnostyce nowotworowej oraz prekursorem w leczeniu cukrzycy.
Założona w 1896 roku firma Roche stale poszukuje lepszych sposobów zapobiegania chorobom, ich rozpoznawania i leczenia oraz ma swój wkład w rozwój społeczeństwa. Firma dąży także do zwiększenia dostępności innowacyjnych rozwiązań medycznych dla pacjentów poprzez współpracę ze wszystkimi stosownymi interesariuszami. 30 leków opracowanych przez firmę Roche znajduje się na liście leków podstawowych Światowej Organizacji Zdrowia. Wśród nich są ratujące życie antybiotyki, leki przeciwmalaryczne i przeciwnowotworowe. Warto też nadmienić, że już dziesiąty rok z rzędu firma Roche przoduje w sektorze firm farmaceutycznych pod względem zrównoważonego rozwoju wg indeksów Dow Jones Sustainability Indices (DJSI).


Grupa Roche z siedzibą w Bazylei w Szwajcarii jest aktywna w ponad 100 krajach. W 2017 roku zatrudniała około 94 000. osób na całym świecie. W roku 2017 firma Roche zainwestowała 10,4 miliarda franków szwajcarskich w badania i rozwój oraz odnotowała sprzedaż w wysokości 53,3 miliarda franków szwajcarskich. Amerykańska spółka Genentech jest spółką zależną w całości należącą do grupy Roche. Roche jest także większościowym akcjonariuszem japońskiej firmy Chugai Pharmaceutical. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.roche.pl.


Labnatek – sponsor złoty

W tym roku po raz pierwszy nasze Sympozjum będzie wspierane przez firmę Labnatek. Labnatek jest dystrybutorem urządzeń hi-tech produkowanych przez firmy takie jak Nanolive SA i CELLINIK stosowanych w nanontechnologii, biotechnologii, zaawansowanej mikroskopii i bioprintingu 3D. Podczas Sympozjum Labnatek zaprezentuje dwa innowacyjne systemy badawcze: BioX Bio 3D Printer (CELLNIK) i Nanolive 3D Cell Explorer (Nanolive SA). BioX to bioprinter stosowany do tworzenia złożonych struktur trójwymiarowych, takich jak rusztowania pozakomórkowe lub struktury tkankowo-podobne utworzone z komórek zawieszonych w hydrożelu. Eksplorator komórek Nanolive 3D wykorzystuje innowacyjną technikę holografii, która umożliwia nieinwazyjne obrazowanie w czasie rzeczywistym oddzielnych składników tkanki i wyodrębnianie różnych typów komórek.


Więcej informacji:
https://labnatek.pl/

Genos – sponsor srebrny

Firma PPHU Genos s.c. od 2000 roku jest dystrybutorem najwyższej jakości produktów dla potrzeb laboratoriów diagnostycznych i naukowych, wśród których znajdą Państwo:

  • Odczynniki do hodowli komórkowych firmy Biological Industries:

– cytogenetyka

– hodowla MSC, iPS, hESC (defined, xeno-free, serum-free system),
– płyny hodowlane, FBS, suplementy, roztwory trypsyny, antybiotyków i in.

  • Plastiki do hodowli komórkowych firmy TPP:

– butelki, szalki, płytki wielodołkowe, bioreaktory,

– pipety, krioprobówki, skrobaki, filtry, falkony i in.;

  • Zestawy i odczynniki do cytogenetyki molekularnej i detekcji wirusów za pomocą hybrydyzacji in situ firmy PanPath;
  • Wysokiej klasy automatyczne analizatory próbek nasienia firmy Medical Electronic Systems Ltd.;
  • Sprzęt laboratoryjny i aparaturę medyczną firmy MRC;
  • drobne plastiki laboratoryjne i in.

Prowadzimy także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej GENOS z poradnią Genetyczna i Laboratorium Genetyki Medycznej, świadcząc usługi z zakresu poradnictwa i diagnostyki genetycznej.


P.P.H.U. GENOS s.c.
Strońsko 20A
98-161 Zapolice
tel. 668481153
fax. 42 611 63 12
e-mail:
agata.wyrebska@genos.com.pl
Strona internetowa: www.genos.com.pl
Sklep internetowy:
www.sklep.genos.com.pl

Biogenet – sponsor srebrny

W tym roku VIII edycję Symbiozy będzie wspierać Biogenet. Biogenet od ponad 20 lat zajmuje się dystrybucją sprzętu laboratoryjnego w Polsce. Wśród ich asortymentu znajdziemy produkty firm takich jak NuAire, DLAB czy Daihan Europe. Dzięki wielkiemu doświadczeniu specjaliści z Biogenetu zapewniają najwyższą jakość świadczonych usług. W ofercie firmy Biogenet znajduje się wyposażenie dla każdego laboratorium. Od pewnego czasu Biogenet zajmuje się również produkcją i sprzedażą własnego sprzętu laboratoryjnego, w tym fitotronów Fito chętnie wybieranych przez wiele placówek badawczych.

Więcej informacji o firmie Biogenet: http://www.biogenet.pl/

MPW MED. Instruments sponsorem srebrnym 8 MSB “Symbioza”!

W tym roku, już kolejny raz, naszym sponsorem jest firma MPW MED. Instruments. Jest to jedyna w Polsce firma produkująca wirówki medyczne i laboratoryjne już od 1948 roku. MPW MED. Instruments posiada potencjał techniczny umożliwiający wytwarzanie wyrobów elektromechanicznych z udziałem elektroniki oraz doświadczoną i kreatywną kadrę pracowniczą. Dzięki temu cieszy się uznaniem na wielu rynkach jako firma produkująca sprzęt technicznie zaawansowany, niezawodny, a jednocześnie konkurencyjny cenowo. MPW MED. Instruments oferuje również bogate wyposażenie do każdego produktu, co pozwala użytkownikom na wykorzystanie szerokich możliwości badawczych i diagnostycznych. A najlepszymi rekomendacjami są liczne pozytywne opinie ich bezpośrednich użytkowników.

Więcej informacji o firmie MPW MED. Instruments: http://mpw.pl/