Patroni i sponsorzy

PATRONI HONOROWI

 

 

SPONSORZY PLATYNOWI

 

» więcej informacji


BIOTON to jeden z 8 globalnych producentów rekombinowanego ludzkiego insuliny (RHI) oraz jedyny w Polsce, produkujący insulinę od biosyntezy substancji czynnej do produktu gotowego – pełny cykl produkcji insuliny. Produkcja opiera się na bakteriach E. coli – ich DNA zostało zmodyfikowane przez naszych naukowców, aby zapewnić bezpieczny, przewidywalny i wyjątkowo wydajny sposób produkcji. Zakład jest zgodny z GMP i zatwierdzony przez Unię Europejską, a kontrola jakości i zapewnienie jakości zaprojektowane są zgodnie z wymaganiami EMA. Zespół MS&T pracuje nad nowymi rozwiązaniami w skalach laboratoryjnych i biotechnologicznych zakładach produkcyjnych.

» ukryj opis

 

 

SPONSORZY ZŁOCI

 

» więcej informacji


Przełomowe odkrycia zmieniające życie pacjentów. Pfizer wykorzystuje wiedzę naukową i globalne zasoby, aby zapewnić pacjentom terapie, które wydłużają ich życie i znacząco poprawiają jakość ich życia. Zobowiązujemy się do ustanawiania standardów jakości, bezpieczeństwa i wartości w odkrywaniu, rozwijaniu i produkcji innowacyjnych leków i szczepionek. Pracownicy Pfizera na codzień propagują zdrowie i rozwijają leczenie i terapie zapobiegające i lecznicze, które adresują niektóre z najbardziej niebezpiecznych chorób naszych czasów. Jako jedna z wiodących, innowacyjnych firm biofarmaceutycznych na świecie, mamy silną odpowiedzialność za partnerstwo z dostawcami opieki zdrowotnej, rządami i lokalnymi społecznościami, aby zwiększyć dostępność wysokiej jakości, przystępnej opieki zdrowotnej na całym świecie. Przez ponad 170 lat pomagamy tym, którzy na nas polegają. Regularnie publikujemy informacje, które mogą być istotne dla inwestorów na naszej stronie internetowej: www.Pfizer.com. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.Pfizer.com.sg, śledzenia nas na Twitterze @Pfizer i @Pfizer News, LinkedIn, YouTube oraz polubienia naszej strony na Facebooku Facebook.com/Pfizer.

» ukryj opis

 


» więcej informacji

Proteon Pharmaceuticals to lider w technologii bakteriofagów dla hodowli zwierząt i akwakultury. Pomagają wyeliminować niepotrzebne stosowanie antybiotyków z łańcucha pokarmowego, aby zmniejszyć ryzyko oporności na antybiotyki (AMR), zwiększyć zrównoważenie środowiskowe i poprawić dobrostan zwierząt w produkcji białka. Ich opatentowana platforma technologiczna bakteriofagów łączy znaczące postępy w genomice, bioinformatyce, sztucznej inteligencji i biologii molekularnej, aby dostarczać skuteczne, niezawodne i bezpieczne precyzyjne dodatki paszowe.

Proteon zatrudnia również utalentowanych ludzi, którzy chcą realizować ich misję. Zespół Proteon Pharmaceuticals łączy ekspertów z niedawno ukończonymi absolwentami z różnych środowisk. Ich kultura i podejście są globalne. Wszystkie zespoły, w tym Bioinformatyka, R&D, Rozwój Produktów i Produkcja, stale się rozwijają, a Ty możesz być częścią przyszłości Proteon. Dołącz do zespołu, aby doświadczyć pracy w nowoczesnych laboratoriach z przyjaznym środowiskiem pracy i świetnymi możliwościami zawodowymi.

Można skontaktować się z Proteon Pharmaceuticals bezpośrednio: proteon@proteonpharma.com Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź ich stronę internetową: www.ProteonPharma.com.

» ukryj opis

 

SPONSORZY SREBRNI

 


» więcej informacji


Firma Biogenet od 28 lat działa na rynku branży laboratoryjnej. Stale rozwijamy nasze kompetencje, by móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie. W naszej ofercie znajdują się urządzenia światowej klasy producentów. Całą ofertę prezentujemy na naszych stronach, jak również w specjalnie przygotowanych strefach producentów, które znajdą Państwo na naszym portalu www.biogenet.pl, oraz sklepie internetowym www.e-biogenet.pl.

» ukryj opis

 

» więcej informacji


ZEISS to wiodąca światowa firma technologiczna w branży optycznej i optoelektronicznej, przyczynia się do kształtowania postępu technologicznego i rozwija świat optyki i dziedzin pokrewnych dzięki swoim rozwiązaniom.

ZEISS opracowuje, produkuje i dostarcza swoim klientom wysoko innowacyjne rozwiązania dla przemysłowej metrologii i kontroli jakości, mikroskopowe rozwiązania do zastosowań w naukach życia i badaniach materiałowych oraz rozwiązania medyczne dla diagnostyki i terapii w okulistyce i mikrochirurgii. ZEISS jest również światowym liderem w dziedzinie optyki litograficznej, która jest wykorzystywana przez przemysł produkujący układy półprzewodnikowe. Produkty marki ZEISS, takie jak szkła okularowe, obiektywy fotograficzne i lornetki, są poszukiwane i wyznaczają trendy na całym świecie. ZEISS składa się z czterech dywizji: Technologia Produkcji Półprzewodników, Jakość Przemysłowa i Badania, Technologia Medyczna oraz Rynek Konsumentów.

Dzięki ofercie skupionej na obszarach wzrostu zorientowanych na przyszłość, takich jak digitalizacja, zdrowie i Przemysł 4.0, oraz silnej marce, ZEISS pomaga kształtować postęp technologiczny i rozwijać świat optyki i dziedzin pokrewnych dzięki swoim rozwiązaniom. Podstawą sukcesu ZEISS i ciągłego rozwoju jego technologicznego i rynkowego przywództwa jest konsekwentnie wysoki poziom inwestycji w badania i rozwój.

» ukryj opis

 

» więcej informacji

Symbios – Życie, Życzliwość, Zaufanie

Życie
Firma została założona w 1995 roku. Oferujemy produkty dla biologii molekularnej XXI wieku w obszarach badawczych takich jak genomika, proteomika, biologia komórkowa i wiele innych. Naszymi partnerami są globalne firmy i marki biotechnologiczne. Współpraca z nimi pozwala nam oferować naszym klientom kompleksowe rozwiązania badawcze i najnowocześniejsze technologie. Nasi specjaliści kierują się maksymą, że największą nagrodą, jaką życie oferuje, jest możliwość ciężkiej pracy nad czymś, co jest tego warte.

Życzliwość
Naszym celem jest poszukiwanie i zapewnienie optymalnych rozwiązań dla naszych klientów. Traktujemy Wasze potrzeby z największą odpowiedzialnością i zrozumieniem, dążąc do spełnienia wszystkich Waszych wymagań. Nasz zespół składa się z wysoce wykwalifikowanych absolwentów uczelni, praca zespołu młodych i dynamicznych ludzi, ich wiedza, talent, doświadczenie i kreatywność stają się elementami, które wspierają sukces naszych klientów.

Zaufanie
Zdobyliśmy zaufanie naszych partnerów i klientów. Są oni przedstawicielami świata nauki we wszystkich wiodących placówkach badawczych i diagnostycznych w Polsce. Pracownicy naszej firmy regularnie uczestniczą we wszystkich międzynarodowych szkoleniach merytorycznych, aby śledzić najnowsze trendy na rynku biotechnologicznym, a dzięki dzieleniu się zdobytą wiedzą stale poprawiać jakość świadczonych usług dla Ciebie.

» ukryj opis

 

» więcej informacji

» ukryj opis

 

PARTNERZY

 

» więcej informacji

A&A Biotechnology to polska firma biotechnologiczna, która od 30 lat rozwija i produkuje innowacyjne produkty dla przemysłu nauk o życiu. Oferujemy zestawy do izolacji DNA i RNA, odczynniki PCR i odwrotnej transkrypcji, odczynniki do klonowania i transformacji oraz odczynniki i usługi z dziedziny biologii molekularnej. Posiadamy wewnętrzny dział badań i rozwoju oraz produkcji, co pozwala nam na dostosowanie naszych produktów i rozwiązań do indywidualnych potrzeb klienta.

» ukryj opis

 

» więcej informacji

Nexbio Sp. z o.o. to firma działająca na rynku od 2015 roku. Ma swoją siedzibę w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Nexbio oferuje szeroki zakres usług dla nauki, w tym sekwencjonowanie Sangerowskie.

Więcej informacji na temat pełnej oferty Nexbio można uzyskać na stoisku oraz w materiałach informacyjnych!

» ukryj opis

 

 

» więcej informacji

Soft Communication od 2010r. jako firma CRO (Contract Research Organisation) oferuje usługi wspierania i zarządzania całym procesem projektów badawczych i naukowych, oraz badań klinicznych faz I-IV, zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Klinicznej (GCP), wytycznymi ISO 14155 i obowiązującymi przepisami prawa.

Oprócz tego prowadzi działalność edukacyjną w tym obszarze oferując specjalistyczne projekty szkoleniowe z różnych aspektów badań klinicznych i obszaru farmaceutycznego. 🧪💊🎓

Szkolenia posiadają akredytację organizacji TransCelerate Biopharma Inc. oraz akredytację Stowarzyszenia na Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce GCPpl.

» ukryj opis

 

 

PARTNERZY STRATEGICZNI

 

 

» więcej informacji

Przez ponad 10 lat Polonium Foundation pracowało w imieniu polskich naukowców w kraju i za granicą. Od 2012 roku zespół Polonium skupia się na organizacji corocznych konferencji naukowych: Polskie perspektywy (SPP) – od 2016 roku zarejestrowana jako Polonium Foundation. SPP to seria wydarzeń, których celem jest łączenie naukowej Polonii rozsianej po całym świecie w celu lepszego zrozumienia ich potrzeb, a także wsparcia i budowania kontaktów między członkami zapewniając im platformę do podnoszenia ważnych kwestii środowiska naukowego, politycznego i gospodarczego w Polsce. Wszystkie wydarzenia SPP promują interdyscyplinarności i najlepsze praktyki naukowe.

 

Ponadto SPP, organizuje także mniejsze wydarzenia w różnych częściach świata – SPP Meetups, i stworzyła Polonium Network – platformę przeznaczoną dla polskich naukowców do budowania kontaktów, zapewniając dostęp do ofert pracy, ofert stażów i mentoringów oraz Webinary i Career Cafe

 

Oprócz aspektu popularyzacyjnego, Polonium Foundation prowadzi działalność badawczą. W kilka lat opulikowała raporty skupiające się na polskich emigrantach: Beyond recognition: Polish scientific diaspora as a source of social capital i Approaches towards Brexit among Polish researchers in the UK. Ostatnio Fundacja uruchomiła projekt badawczy nad obecnymi relacjami Polsko-Brytyjskimi w Science and Innovation Network (SIN) pomiędzy Polską i Brytyjską ambasadą. 

Więcej informacji znajdziecie na ich stronie internetowej oraz na Facebook, Twitter, LinkedIn and Instagram.

» ukryj opis

 

» więcej informacji

CEBioForum to marka, która od ponad 20 lat tworzy środowisko networkingowe, organizując spotkania poświęcone zastosowaniom i ścieżkom rozwoju biotechnologii.

Zapraszamy do udziału w #CEBioForum2023, który odbywa się co roku w kwietniu w Warszawie! Konferencja Bioforum daje uczestnikom możliwość spotkania się z przedstawicielami biobiznesu i instytucji rządowych, wysłuchania paneli, udziału w warsztatach, organizacji spotkań B2B oraz zaprezentowania swojej firmy podczas Biotech Pitch.

Więcej informacji na temat BioForum znajduje się na stronie: https://cebioforum.com/

» ukryj opis

 

PATRONI MEDIALNI

 

» więcej informacji

BioCEN jest platformą komunikacji między naukowcami i opinią publiczną. Został założony w 2002 roku przez studentów entuzjastów i młodych naukowców, którzy zauważali konieczność popularyzacji nauki u szerszej grupy odbiorców. Zarówno nauka jak i nowoczesne technologie stały się elementem codziennego życia, pomimo czego nie znalazły miejsca w polskim systemie edukacji. Widać zdecydowaną lukę w programach nauczania w obszarze praktycznego i eksperymentalnego podejścia do dziedziny nauk przyrodniczych – celem BioCENu jest jej zapełnienie. Wierzą, że znajomość metod naukowych jest niezbędnym elementem do zrozumienia współczesnego świata i swoistym antidotym na dezinformację, dotykającą niemal każdego obszaru obecnie nas otaczającej rzeczywiścości: od relacji społecznych, przez temat środowiska, po zdrowię, bezpieczeństwo i politykę.

» ukryj opis

» więcej informacji

Biotechnologia.pl jest polską platformą branżową zajmujaca się naukami przyrodniczymi, istniejącą nieprzerwanie od 1998 roku. Jest medialnym liderem w obszarach biotechnologii, kosmetologii, farmacji, technologii medycznych oraz innowacyjnego biobiznesu. Użytkownicy znajdą tu naukowe informacje, wywiady i przedstawicieli ze świata przemysłu, a także specjalistyczne artykyły rozpoznawalnych autorów. To co wyróżnia ten portal, to unikatowy katalog firm i bogata baza informacji o produktach i usługach oferowanych przez przemysł biologiczny. Biotechnologia.pl oferuje także wiele interesujących ofert pracy. Portal przyciąga niemal 200 tysięcy użytkowników miesięcznie, głównie naukowców, przedstawicieli firm technologicznych, centrów nowych technologii,  pracowników laboratoriów i ośrodków przemysłowych oraz studentów i doktorantów nauk medycznych i biologicznych.  

» ukryj opis

 


» więcej informacji

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego jest przestrzenią, w której uczestnicy, studenci i badacze mogą wykorzystywać wiedzę i doświadczenie w konstruktywnym działaniu. Pomaga uczestnikom kursów odkryć ich przedsiębiorczy sposób myślenia i działania, zapewniając im niezbędną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, tworząc jednocześnie wspierające środowisko.

Inkubator łączy studentów i pracowników wielu wydziałów Uniwersytety Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytety Meducznego – często o przeróżnych zainteresowaniach i sposobach myślenia. Jeśli chcesz stać się jedn_ z nich – nie zwlekaj i dołącz do Inkubatora!

» ukryj opis

 

» więcej informacji

„Laboratorium — Przegląd Ogólnopolski” jest czasopismem branżowym podejmującym

zagadnienia związane z praktycznymi aspektami funkcjonowania wszelkiego rodzaju

laboratoriów: przemysłowych. środowiskowych. naukowych. kontrolnych i innych.

Interdyscyplinama tematyka czasopisma łączy w sobie zagadnienia z różnych dziedzin nauki i

techniki: chemii, biochemii, mikrobiologii, metrologii, inżynierii, a także prawa, zarządzania i

finansów.

Tematy poszczególnych wydań adresujemy do kadry zarządzającej i pracowników

laboratoriów. Na łamach pisma prezentujemy wywiady z przedstawicielami świata nauki i

biznesu, publikujemy specjalistyczne artykuły ukazujące prace laboratoriów z terenu całej

Polski oraz przeglądy produktów.

Misją czasopisma jest dostarczanie fachowej wiedzy i praktycznych rozwiązań problemów.

spotykanych w codziennej pracy laboratoryjnej. Roczna prenumerata pozwoli Ci zyskać dostęp do aktualnych artykułów oraz do wszystkich

archiwalnych wydań od 2012 roku. Przygotowane przez nas e-booki z zakresu m.in.:

zarządzania i akredytacji, rozwiązań aparaturowych. bezpieczeństwa żywności czy ochrony

środowiska, stanowią kompendium wiedzy w danych obszarach praktyki laboratoryjnej.

Zapoznaj się z ofertą: https://lp.elamed.pl/lab/

» ukryj opis

 

» więcej informacji


Czym jest RKN? 

Rada Kół Naukowych powstała w 2005 roku jako organ zrzeszający koła naukowe Politechniki Warszawskiej. Głównymi zadaniami Rady są reprezentowanie Kół Naukowych przed Władzami Politechniki Warszawskiej, organami SSPW oraz na forum ogólnopolskim i międzynarodowym wobec instytucji, które są zainteresowane współpracą z RKN i Kołami Naukowymi. Współtworzymy platformy współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy Kołami Naukowymi w PW, polskimi i zagranicznymi uczelniami oraz organizacjami o charakterze podobnym do RKN, wspieramy rozwój Kół Naukowych oraz pozyskiwanie funduszy na działalność kół, a także zrzeszamy oraz integrujemy ich członków. Najważniejsze decyzje, dotyczące funkcjonowania Rady, zapadają w trakcie posiedzeń, zwoływanych zazwyczaj raz w miesiącu. Uczestniczyć w nich i zabierać głos mogą wszyscy członkowie Kół Naukowych. Dodatkowo, każde Koło ma prawo wyznaczyć spośród swojego grona delegata, który będzie mógł brać udział w głosowaniach w imieniu swojej jednostki. Radzie przewodzi Zarząd, w skład którego wchodzi Przewodniczący, Wiceprzewodniczący ds. Puli na Eksperymenty Naukowe oraz Wiceprzewodniczący ds. Promocji. Zarząd koordynuje działania Rady, reprezentuje interesy Kół Naukowych na forum Uczelni, a także służy radą i doświadczeniem wszystkim członkom Kół Naukowych.

» ukryj opis